piątek, 28 maja 2010

Niemcy, Polska i Norwegia

W ubiegły weekend wielu naszych zawodników biegało na ważnych dla nich zawodach, czyli eliminacjach lub biegach obserwowanych do WOC, JWOC i EYOC. Nasze wojsko + Jacek i Tomek wyruszyli do Norwegi na zawody Pinselopet, gdzie miały miejsce biegi obserwowane przed Mistrzostwami Świata. Pierwszego dnia był middle i najlepiej pobiegł Jacek zajmując 3. miejsce i 1. wśród Polaków egzekwo z R. Banachem, reszta niestety trochę słabiej. Daria była 14, Marlena 19.wynikiIdzień
Drugiego dnia najlepiej spisał się Rychu zajął 4. miejsce ze stratą 01:41 do Wojtka Kowalskiego. W dziesiątce zmieścił się jeszcze Lupek(8miejsce) i Jacek(10). U kobiet Daria zajęła 8., a Marlena 9. lokatę. wynikiIIdzień Trzeciego dnia najlepsze, 7. miejsce zajął Kamil Włodarczyk, 9 sekund za nim na 8. miejscu przybiegł Jacek Morawski, a na 10 miejscu Mateusz Wensław. wyniki III dzień
W tym samym czasie Maciek Hewelt biegał w Niemczech na zawodach Ostsee Cup, były to biegi obserwowane do Mistrzostw Świata Juniorów w Dani. Wygrał sprint, a ogólnie na zawodach zajął 6 miejsce za Polakami Bartoszem Pawlakiem i Rafałem Podzińskim. Więcej o tym można przeczytać na jego blogu.
Również w tym samym czasie w Nowym Dworze Wejcherowskim odbył się Baltic Cup oraz eliminacje do Mistrzostw Europy w Hiszpani. Zawody te miały miejsce w terenach, które wcześniej nie były mapowane. Ciekawa rzeźba typowo morenowa, bagna, sporo zielonego - można było sobie z przyjemnością pobiegać. Anna wygrała eliminacje w swojej kategori. winiki można zobaczyć tutaj.